Црна хроника

Вести Црна хроника

И Полска пријави смртен случај од КОРОНА

И Полска пријави смртен случај од КОРОНА. Иако како што е нагласено 57-годишната жена, веќе страдала од сериозни болести, соопшти денеска заменик градоначалникот на Познањ, Једржеј Соларски. Досега во Полска има […]

Црна хроника

Еден загинат и еден тешко повреден е билансот од тешката сообраќајка на патот Неготино – Демир Капија

Едно лица загина, а друго е тешко повредено во сообраќајката што се случи попладнево на патот Неготино – Демир Капија, потврди за МИА директорката на Здравствениот дом во Кавадарци, Билјана […]

Црна хроника

Почина професорот и неврохирург Илија Панговски

По кратко боледување почина проф.др. Илија Панговски. Комеморацијата по повод животот и делото на проф. Панговски ќе се одржи во среда во 11 часот во просториите на Деканатот на Медицинскиот […]

Црна хроника

Mорничаво убиство во Србија: Родителите го пуштиле во домот, тој крвнички им ја убил ќерката

Триесет и тригодишниот Душан П. е уапсен под сомнение дека до смрт ја избодел својата девојка, 19-годишната Виолета Ј. од Баталаге, Србија. Според неофицијални информации, тој не се прикрал во […]

Црна хроника

Кучиња растргнале 44-годишна жена во нејзината дневна соба, па ги нападнале и полицајците

Елејн Стенли, мајка на три деца, починала откако во сопствениот дом ја нападнале нејзините кучиња. Соседите слушнале морничави крици, влегле во домот и ја пронашле Елејн тешко повредена. И немало […]

Црна хроника

Почина поранешниот претседател на Зимбабве, Роберт Мугабе

По неколкугодишно болување во 95-тата година од животот почина поранешниот претседател на Зимбабве, Роберт Мугабе, јави BBC. Мугабе беше на чело на Зимбабве речиси четири децении, прво како премиер, а потоа како […]

Црна хроника

Почина големиот моден фотограф Петер Линдберг

Прочуениот моден фотограф од Германија, Петер Линдберг почина во 75-тата година од животот. Веста за неговата смрт ја објавија членовите на неговото семејство на Инстаграм. Линдберг е познат по соработката со […]

Црна хроника

Нова несреќа во Олимпик Бич: На истата плажа се удави уште еден Србин

Педесетгодишен маж вчера, најверојатно доживеал инфаркт додека се капел во морето. Го поклопил бран, по што се наголтал вода и починал. Ова се случува само една недела откако на истата […]

Црна хроника

Тргнал да ги убие децата, сопругата и мајка му, откако не успеал си го пресекол гркланот

Четириесетгодишниот Бојан С. се обидел со истрели од пиштол да ја убие својата сопруга Гордана С.(37) во нивната куќа во Бечмен. Соседите слушнале три истрели, а четвртиот куршум се заглавил […]

Црна хроника

Трагедијата на Драгутин од Крагуевац: “Ми уби сè, а утрото беа толку радосни“

Целиот свет на Драгутин Пешиќ се сруши во само еден миг. Во сообраќајната несреќа кај клучката за Пожаревац, на автопатот Ниш-Белград му загинаа синот Александар Пешиќ (42), сопругата Станица (75) […]

Црна хроника

Еден загинат и четворица повредени во тешка сообраќајка на патот Прилеп-Битола

Едно лице почина, а четворица се повредени при сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола. Како што информира МВР, вчера во 12:40 часот било пријавено дека на магистралниот пат Прилеп-Битола кај село […]