Ознака: Адријана Лима

Сцена

Сакала да биде калуѓерка, но стана убавица за која мечтаат сите мажи

Оваа светски популарна убавица заведува со својата прекрасна појава, а откако се разведе од познатиот кошаркар, јавноста не престанува да ја следи секоја нејзина нова романса. Се работи за Адријана […]

Сцена

Адријана Лима најдобро знае како се носи ваков фустан

Бразилската манекенка Адријана Лима пред две недели за последен пат прошета по пистата за Victoria’s Secret. По 20 години кариера како Ангел на најпознатиот бренд за долна облека на светот, […]

Сцена

Адријана Лима се прости од „Викторија’с сикрет“

Вчеравечер во Њујорк се одржа спектакуларна ревија на модната куќа „Викторија’с сикрет“, а една од најпопуларните манекенки, Адријана Лима, последен пат прошета по пистата со препознатливите крилја на грбот. Популарната […]

Сцена

Заводлива: Адријана Лима на црвениот тепих во проѕирен златен фустан

Бразилската манекенка ги покажала сите свои адути. Адријана Лима вчеравечер мамела погледи на amfAR галата, свечен настан кој се одржува секоја година во склоп на Канскиот филмски фестивал. Прекрасниот ангел […]

Сцена

Додека Адриана Лима ужива со новото момче, Јариќ заведе секси бринета!

Додека неговата поранешна сопруга Адриана Лима ужива со новото момче, српскиот кошаркар Марко Јариќ времето го поминува на квалитетен начин.Ако некој помисли дека Јариќ тагува поради новата љубов на неговата […]