Ознака: Адријана Лима

Сцена

Додека Адриана Лима ужива со новото момче, Јариќ заведе секси бринета!

Додека неговата поранешна сопруга Адриана Лима ужива со новото момче, српскиот кошаркар Марко Јариќ времето го поминува на квалитетен начин.Ако некој помисли дека Јариќ тагува поради новата љубов на неговата […]

Сцена

Не издржаа еден без друг. Се смири познатиот пар!

  Американските медиуми ги уловиле Марко Јариќ и Адриана Лима заедно! Тврдат дека поранешните сопружници пак се во љубов и дека во Мајами ги поминале божиќните и новогодишните празници.    […]

Сцена

Адријана Лима потресена: Не стигнав ни збогум да ти кажам, ќе те сакам засекогаш!

Манекенката Андријана Лима  објавила  потресна проштална порака на Инстаграм која ја упатила на една многу блиска личност.„Премногу  ми  недостигаш! Ми  недостигаат  нашите  допишувања наутро, ми  недостига да шетаме  и  разговараме, […]

Сцена

Адријана Лима ги згрози фановите со најновата фотографија

Никој не го очекувал ова од една од најпосакуваните жени на светот…Адријана Лима, често објавува фотографии од себе во природно издание, но најчесто се тоа фотографии непосредно по тренинг. И […]

Сцена

АДРИЈАНА ЛИМА СОВЕТУВА: Ако сакате тело како моето, направете ги овие 3 работи!

Славната манекенка, Адријана Лима, со години важи за една од најпосакуваните жени.Иако гените се виновни за нејзиниот совршен изглед, таа сепак признава дека за телото, сепак малку треба да се […]

Сцена

ФАТЕНИ НА ДЕЛО: Германскиот репрезентативец ја лечи тагата со познатиот СЕКС СИМБОЛ

Германскиот репрезентативец Сами Кедира, брзо ја преболе елиминацијата во полуфиналето на Европското првенство во Франција. „Панцирите” беа елиминирани од селекцијата на домаќинот, а играчот на италијанскиот шампион Јувентус, не тагуваше […]

Сцена

Лима одлепи по Јариќ: Марко, никогаш подобро не си изгледал!

Адријана Лима, изгледа дека ни по разводот не е имуна на бившиот сопруг, кошаркарот Марко Јариќ.Во прилог на тоа, најдобро сведочи коментарот, кој манекенката го поставила под фотографијата на Јариќ, […]