Ознака: албански парламент

Вести

Села: Доколку не се прифатат барањата,постои можност за формирање на албански парламент во Македонија

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, изјави дека доколку не бидат реализирани барањата на Платформата на Албанците, тогаш постои можност да се формира и албански парламент во Македонија.Села за […]