Ознака: Алесандре Пато

Меѓународен фудбал

Коринтианс нуди 15 милиони евра за Пато

Бразилскиот клуб понуди 15 милиони евра за напаѓачот на Милан, Алесандре Пато, како што пренесуваат медиумите во Италија. Според известувањата на медиумите, актуелниот освојувач на светското клубско првенство, екипата на […]