Ознака: АНТОНИА ГИГОВСКА

Сцена

Антониа Гиговска остро возврати на коментарот од Панчко ДНК: Не се срамете од вашето тело, ваше е!

Огромна бура од реакции предизвика Фејсбук статусот на Панчо ДНК, кој ги искритикува жените/девојките за сметка на тоа како изгледаат на плажа во костими за капење. Пејачот веднаш се најде […]

Сцена

Гиговска за 10 години постарото момче: „Моите блиски не ја прифаќаа врската со Иван, но ништо не влијаеше на нас“

Антониа Гиговска веќе долго време е во врска со 10-години постариот Иван Јованов, пејачот на групата „Либеро бенд“. Гиговска за Точка раскажа колку турбулентен бил почетокот на нивната љубовна романса, […]

Сцена

Антониа Гиговска го извади прслучето, па го запали Инстаграм

Македонската пејачка, Антониа Гиговска, која од неодамна е во врска со форнтменот на „Либеро бенд“, Иван Јованов, објави многу провокативна фотографија на Инстаграм, со што ги разбуди машките фантазии. Имено, […]

Сцена

„Мојот свет, мојата поддршка, моето сè“ – Антониа Гиговска сподели фотографија од мајка ѝ

Младата македонска пејачка Антониа Гиговска на својот Инстаграм профил сподели фотографија од својата мајка, на која се гледа од кој пејачката ја наследила својата убавина. „Мојот свет, мојата поддршка, моето […]

Сцена

Откако ја сними првата песна во Македонија, еве со кого ќе го сними првиот дует

Ќерката на Анабела Атијас сериозно започна да се занимава со музика и во Македонија пред две недели во студиото на Дарко Димитров ја сними својата прва песна. Победничката на „Задруга […]

Сцена

Со „Proud“ и „I’ll Never Love Again“ – Антониа растури во суперфиналето на „Ѕвездичките на Пинк“, а ова е победникот на шоуто

Вчера заврши големото финале на „Ѕвездичките на Пинк“, а нашата Антониа Гиговска за жал не победи и го заврши натпреварувањето уште во вториот круг. Во супер финалето таа се претстави […]

Сцена

Антониа запеа, па се струполи на бината: Со овој настап Македонката влезе во финале

Антониа Гиговска е единствената Македонка која се натпреварува меѓу најдобрите од „Пинк ѕвездички“ во изданието „All stars“. Вчеравечер се одржа првата полуфинална вечер каде Антониа настапи последна, а пред публиката […]

Сцена

Хари Мата Хари настапи со Антониа Гиговска на Пивофест

Нашата Антониа Гиговска која ја претставуваше Македонија во „Пинковите ѕвездички“ вчера настапи во Прилеп со судијата во натпреварот Хари Мата Хари.Балканскиот заводник со огромна кариера и многубројни хитови беше дел […]