Ознака: Аргентина

Меѓународен фудбал

Аргентина овојпат не се извлече: Франција прв четвртфиналист

Франција е прв четвртфиналист на Светското фудбалско првенство. На отворањето на топ 16 фазата на мундијалот во Русија, „триколорите“ ја совладаа Аргентина со 4:3 (полувреме 1:1) и на 6 јули […]

Црна хроника

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени ја погоди Аргентина

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска Аргентина, во близина на границата со Чиле, соопшти геофизичкиот институт на САД, пренесува ТАСС.Епицентарот се наоѓал на 27 […]

Меѓународен фудбал

Меси ги шокираше сите со својата одлука: „Готово е, повеќе нема да играм…“

Дваесет и девет годишниот Меси го загуби и четвртото големо финале, трето во последните три години. Фрустрацијата кај него е голема, па веднаш по мечот со Чиле изјави дека се […]

Занимливости

Вилијам Леви ќе глуми во римејкот на „Ла Тормента“

Даниела Ромо и Вилијам Леви по трет пат ќе застанат заедно на сцената на Телевиса. По „Магична привлечност“ и „Триумф на љубовта“, распеаната кралица на теленовелите ќе глуми заедно со кубанскиот […]