Ознака: ајкула

Занимливости

ТУРБО АЈКУЛА ФАТЕНА ОД ДРОН! Ова не сте го виделе досега, изгледа како забрзана снимка – НЕМА БЕГАЊЕ!

Дрон снимил застрашувачка сцена и снимил нешто неверојатно! Видеото прикажува голема бела ајкула која ја достигнува максималната брзина додека се трка кон брегот. Снимката што го одзема здивот ја снимил […]

Занимливости

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СНИМКА од напад на ГОЛЕМА БЕЛА АЈКУЛА врз нуркач. Предупредување, не е за лица со слаби живци

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СНИМКА од напад на ГОЛЕМА БЕЛА АЈКУЛА врз нуркач. Тој се смести во кафезот за да може да ја набљудива од блиску оваа огромна ајкула. Но таа имаше други […]

Занимливости

Уживаа во водата, но тогаш им се придружи неочекуван гостин: Спасувачот почна да пука

Припадниците на американската крајбрежна стража, кои направија пауза и уживаа пливајќи покрај бродот, недалеку од брегот на Фиџи, примија непоканет гостин, ајкула. Под нивните нозе започнал да кружи предатор долг […]

Балкан

Ајкула на плажата кај Дерми во Албанија ги изненади туристите (ВИДЕО)

Туристите на плажата кај Дерми во Албанија, биле изненадени кога во непосредна близина забeлежале ајкула. Кога им се доближила, тие биле во морето. Месноста Дерми се наоѓа на 42 километри јужно […]

Занимливости

Битка во длабочините со неочекуван победник: Риба изеде ајкула

Често гледаме како ајкулите јадат риба, но понекогаш се случува и обратното. Доколку не сте виделе риба како јаде ајкула, тогаш погледнете го ова видео. Ова е снимано од страна […]

Живот

Една снимка им ги спаси животите: Голема ајкула тргна кон пливачите, погледнете како извлекоа жива глава

Морското куче било во лов на риби, недалеку од самата плажа, а станува збор за голема бела ајкула. „Таа како катапултирана излета од дното и се насочи кон големата туна“ […]

Балкан

Ајкула уби турист во познато летувалиште

Aјкула усмрти чешки турист во водите во близина на египетско одморалиште на Црвеното Море, објавија локалните власти. „Инцидентот се случил во четвртокот, 20 километри северно од Марса Алам, популарна нуркачка […]

Сцена

ВИДЕО:Порно ѕвезда касната од ајкула за време на подводно снимање

Порно ѕвездата Моли Кавали била касната од ајкула за време на снимањето промо реклама.Во видеото што може да се види подолу, актерка панично излага од кафезот откако е нападната од […]