Ознака: Бахами

Вести Свет

Ураганот “Доријан“ ги опустоши Бахамите и однесе седум животи

Ураганот “Доријан“ вчера ослабна во трета категорија со ветер од околу 205 километри на час над Бахамите, но опасноста од нов удар се уште постои, јави американската метеоролошка служба. Новиот црн […]

Вести

Се урна хеликоптер на Бахамите, загина американски милијардер и уште 6 лица

Седум Американци загинаа откако хеликоптер се урна што летал од островот Биг Гранд Кеј на Бахамите до Форт Лодердејл во Флорида, соопшти полицијата на Бахамите. Меѓу жртвите се Крис Клајн, […]

Свет

Камо да ги слушнела предупредувањата, ќе се спасела од ајкулите

Дваесет и едногодишната Џордан Линдси била нападната од три ајкули додека нуркала со своето семејство, соопштила полицијата на Бахами, а пренесе АП. Нејзините родители и останатите членови од семејството ги забележале […]

Сцена

Џеј Ло се мажи по четврти пат, на раката огромен дијамант тежок милиони долари

Парот неодамна ја прославил 2-годишнината од врската. Пејачката и актерка Џенифер Лопез и нејзиното момче Алекс Родригез се свршиле. Неколку недели откако ја прославиле втората годишнина од врската, парот вчера […]

Вести

Ураганот Ирма се приближува кон Бахами

Откако урганот Ирма предизвика огромни штети во северниот дел на Кариби, почна да се движи кон Бахамските Острови.– Поради ураганот, до утре напладне ќе биде затворен меѓународниот аеродром во Насау, […]

Живот

Пеколен меден месец на Бахамите: Едвај ја преживеале првата брачна ноќ!

Брачниот пар, Дејв и  Аманда Џенкинс сакале својот меден мецес да го поминат токму на Бахамите, но  не ни  насетиле  што  ги чека. Наместо романтичен меден месец, на рајскиот остров […]