Ознака: белград

Балкан

НЕВЕРОЈАТНО: Пред градското Собрание во Белград светнал фалус

Жичана скулптура слична на онаа што може да се види на новогодишните украси, во форма на голем фалус, блеснала околу 16. часот во центарот на Белград пред зградата на Градското […]

Занимливости

Кафетеријата во Белград ги тргна мечињата- еве ја причината

Изгледот на беградската кафетерија „Гардош” ги освои и граѓаните на овој град, но и сите што го видоа нивниот празничен амбиент, објавува Fashionel. Многумина посакаа да можат да го посетат, […]

Балкан

Белградска Арена од денеска повторно КОВИД БОЛНИЦА

Белградска Арена од денеска повторно КОВИД БОЛНИЦА Белградската „Арена“ од денеска е привремена болница, која може да прими 510 пациенти од КОРОНА ВИРУСОТ. Министерот Вулин при посетата на објектот рече: – […]

Балкан

Силна експлозија во центарот на Белград

Во центарот на Белград утринава околу 2 часот е фрлена експлозивна направа на угостителски објект, јавуваат српските медиуми. Според нивните извештаи, повредени лица нема во експлозијата која ја предизвикал непознат […]

Занимливости

БИЗАРНО: Библиотекарка на својата тераса чувала над 30 мртви мачки

БИЗАРНО: Библиотекарка на својата тераса чувала над 30 мртви мачки Од станот биле изнесени 1.300 вреќи ѓубре! Отстранувањето на сметот е платено околу 200.000 денари! Библиотекарка и нејзината ќерка, со пречки во […]

Сцена

Пријовиќ по градник шета низ улиците на Белград

Снаата на Лепа Брена, пејачката Александра Живојиновиќ, која нам ни е попозната како Александра Пријовиќ, со нејзиното последно стилско издание остави голем впечаток. Пејачката беше гостинка во една радио станица, […]