Ознака: белград

Сцена

Пријовиќ по градник шета низ улиците на Белград

Снаата на Лепа Брена, пејачката Александра Живојиновиќ, која нам ни е попозната како Александра Пријовиќ, со нејзиното последно стилско издание остави голем впечаток. Пејачката беше гостинка во една радио станица, […]

Занимливости

ШОК СЦЕНА НА АВТОПАТОТ ВО БЕЛГРАД: Автомобилите свират, а тој не обрнува внимание

Електричните скутери се нов светски тренд. Иако многумина сметаат дека е снобизам, овој мал уред може да помине над 30 километри со само едно полнење, па затоа е корисно превозно […]

Занимливости

Разголени девојки се шлапнаа во фонтаната пред Собранието во Белград

Во Белград и во неколку други српски градови деновиве поминаа во знак на протести и судири помеѓу полицијата и демонстрантите. Но, после една таква жестока ноќ, овие белграѓанки решија да […]

Балкан

Полицијата крвнички ги тепа демонстрантите во Белград (видео)

Полицијата крвнички ги тепа демонстрантите во Белград. Од она што може да се види полицијата има наредба брутално и по секоја цена да се справи со демонстрантите во Белград. Terazije, […]

Балкан

Нападнат е Сергеј Трифуновиќ пред Собранието во Белград

Нападнат е Сергеј Трифуновиќ пред Собранието во Белград. Тој веднаш по нападот даде изјава за медиумите. Погледнете за што се работи. Predsednik PSG Sergej Trifunović povredjen je ispred Skupštine. pic.twitter.com/Z64E179gDE […]

Балкан

Запалена полициска кола од протестантите пред Собранието на Србија во Белград

Запалена полициска кола од протестантите пред Собранието на Србија во Белград, демонстрантите не се повлекуваат Повеќе вести на темата: Полицијата се повлекува пред налетот на демонстрантите во Белград (пратете во […]