Ознака: белград

Балкан

Белград под вода, а автомобили пловат по улиците: УХМР по невремето во соседството со предупредување особено за попладнево и утре!

Големо невреме вчеравечер го погоди Белград предизвикувајќи поплави во некои делови од градот. Сцените кои вчера можеа да се видат на социјалните мрежи укажуваат на големи материјални штети. Еден дел […]

Балкан

Сергеј Трифуновиќ нападнат денеска во Белград

Сергеј Трифуновиќ нападнат денеска во Белград Нападот се случил во центарот на градот, на познатата Кнез Михајлова улица. Всушност се работи за два напада денеска. Полицијата реагирала и приведени се […]

Сцена

Марија Шерифовиќ уште еднаш победи на Евровизија: Нејзиниот настап на празните белградски улици доминираше на шоуто

Наместо Евровизија, годинава гледавме алтернативно шоу организирано со евровизиските претставници. Најмоќниот настап дефинитивно беше оној на Марија Шерифовиќ снимен на празните белградски улици. Фановите на шега коментираат „Марија уште еднаш […]

Сцена

„Земјо моја“ ечи сред празен Белград: Жељко Јоксимович со прекрасен концерт

Југословенската ѕвезда, Жељко Јоксимовиќ на својот роденден, одржа Велигденски концерт пред општинската зграда во Белград. Пејачот сам, со своето пијано ги удостои граѓаните и им го направи овогодинешниов Велигден во […]