Ознака: бели дробови

Здравје

Три зачини кои ги „чистат“ белите дробови

Бројни истражувања покажаа дека консумирањето на одредена храна и пијалаци му помагаат на телото да се ослободи од штетните материи во организмот.Овие три зачини ги „чистат“ вашите бели дробови. Куркума […]

Здравје

Намирници поволни за здравјето и работата на белите дробови

– Одржувањето на здравјето на белите дробови е клучно за да се чувствувате добро. Но, голем број фактори, како што се цигарите и изложеноста на загаденоста и токсини во животната […]

Здравје

Намирници кои ги штитат белите дробови

Овие намирници го чуваат здравјето на белите дробови: Јаболка Истражувањата покажуваат дека јаболката го успоруваат природното стареење на белите дробови, но ги ублажуваат и оштетувањата кои настануваат поради пушењето или […]

Живот

Пулмолог објави снимка од бели дробови на 22 годишен пациент со корона

Белградскиот пулмолог Дејан Жујовиќ, кој исто така заболел од ковид-19, објави снимка од белите дробови на 22-годишен пациент заразен со коронавирус. Тој објасни дека видеото го објавил на Фејсбук за […]

Живот

Детокс супа која што ги чисти белите дробови – Кинезите ја користеле против борбата со коронавирусот, а е дел од традиционалната медицина

Кон крајот на претходниот месец имаше над 85 отсто пациенти со коронавирус во Кина, а околу 60 илјади од нив примале лекови од растенија заедно со главните антивирусни лекови, изјавило […]

Нега и убавина

Прочистете ги вашите бели дробови со овој народен рецепт

Пушачите, но и непушачите треба да го пијат овој пијалок за да ги елиминираат токсините од белите дробови. За овој пијалок, кој ги прочистува белите дробови, треба: – 400 грама […]

Живот

Исчистете ги белите дробови за три дена

Доколку постојано имате тврда кашлица или пак други потешкотии во распираторниот систем што може бидат предизвикани од пушењето, временските прилики или нешто трето, применете го овој тридневен режим за чистење […]

Живот

Видео ја прикажува разликата помеѓу здрави и бели дробови на пушач

Дали сакате да знаете што цигарите навистина му прават на вашето тело? Ова шокирачко видео ја прикажува разликата помеѓу белите дробови на страстен пушач и здрави бели дробови. Видео ја […]