Ознака: боки13

Вести

Боки 13 призна: Бев поддржувач на СДСМ и Шарената „револуција“

Меѓународниот сојуз е невладина, а не хуманитарна организација под капата на Европската Унија. Останатите обвинети се обвинети заради мене, истакна во своето воведно обраќање обвинетиот Бојан Јовановски на денешното рочиште […]

Вести

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз“, Боки 13 и Ременски дел од обвинетите

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Меѓународен сојуз“ во кој се обвинети Бојан Јовановски-Боки 13, Јасна Мандиќ, Фросина Ременски, Миле Јовановски […]

Вести

Рускоска незадоволна од пресудата за „Рекет“, најави жалба

Апсолутно не сум задоволна со пресудата за Бојан Јовановски, за кого реално не очекував под десет години казна затвор. Што се однесува до веќе осудената Катица Јанева очекував меѓу седум […]

Вести

Сведочеше хирургот: Боки 13 имаше 130 килограми, а сакаше да дојде до 70

Хирургот Тони Јосифовски кој го оперирал два пати обвинетиот во „Рекет“, Бојан Јовановски, како сведок предложен од него, одговори дека во 2016 и 2018 година два пати се сретнал со […]

Вести

Јанева и Боки 13 остануваат во Шутка: Одбиени барањата за укинување на притворот

Основниот кривичен суд Скопје ги одби како неосновани барањата за укинување на мерката притвор на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и на Бојан Јовановски – Боки 13, осомничени во […]

Вести

Во мобилниот на Боки 13 фатена вибер порака од осомничена која напишала 3.000, 5.000, 10.000

Обвинителството за организиран криминал и корупција за истрагата „Рекет“ има во раце вибер пораки испратени од една од осомничените за измамите од Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски-Боки 13 со суми: […]