Ознака: болест

Сцена

Сериозна болест: Со новите фотографии Ким повторно ги загрижи сите

Иако многумина ја нападнале дека има бубулици и несовршена кожа, Ким Кардашијан одговори на тоа дека нејзиниот здравствен проблем е многу сериозен и дека таа страда од псоријаза. Нејзината состојба […]

Сцена

Вонбрачниот син на Шабан Шаулиќ тешко болен, комшиите собираат средства за негово лечење

Кралот на народната музика беше погребан во петокот, а на самиот ден на вечното почивалиште на Шабан дојде и неговиот вонбрачен син Роберт Шаулиќ, кој што претходно никогаш не се […]

Живот

Дали се дебелеете поради храна или поради болест – проверете

Прекумерната телезна тежина и угоеноста се водечки здравствени проблеми на модерното време. Резултат е прекумерното таложење масно ткиво во организмот. Се дефинира со индекс на телесна маса (ИТМ), при што […]

Сцена

Боледува од псоријаза и моли за помош: „Никогаш не ми било вака, ја имам по целото тело“

Познато е дека ријалити ѕвездата Ким Кардашијан Вест боледува од псоријаза. Досега успешно успевала да ја сокрие оваа промена на кожата, но сега болеста ѝ напредува. Оваа хронична кожна болест […]

Сцена

Јана Бурче проговори за болеста на својата ќерка

Јана Бурче ја претставуваше Македонија на „Евровизија“ во 2017 година со песната „Dance alone“. Јана остана запеметана по тоа што нејзиното момче ја запроси на „Евровизија“ пред милионскиот аудиториум, а […]

Сцена

Мира Шкорич: Води битка со опасната болест и оперирана е 4 пати

Мира Шкориќ водеше тешка битка со опасната болест, а сега одлучи да прозбори низ што поминала. -Не сакам да размислувам за себе кога сум болна личност, едноставно одам понатаму, живеам […]

Живот

Психолозите сметаат дека зависноста од шопинг треба да се прогласи за ментална болест

Редовните шопинг излети, кои резултираат со непотребни трошоци, предизвикани се од недостаток на контрола, предупредуваат експертите. Токму поради тоа сметаат дека зависноста од шопинг, позната како ониоманија или компулсивно пореметување […]

Живот

Жените кои се будат рано наутро секој ден се штитат од опасна болест, а не се свесни за тоа

Жените кои се будат рано наутро секој ден се штитат од опасна болест, а не се свесни за тоаЖените кои за себе велат дека се утрински птици имаат помали шанси […]

Сцена

Оливер Драгојевиќ се огласи во врска со неговата болест

После дијагностицирањето на карциномот, Оливер Драгоевиќ ги откажа настапите на концертот во Франкфурт, но колегите негови ги отпеаа песните како знак на поддршка за пејачот. – Не можев да одам на […]

Сцена

Шакира откажа концерт и откри дека е болна

Популарната пејачка Шакира, денес ги шокираше фановите на социјалните мрежи кога откри дека има сериозен здравствен проблем и дека поради тоа го откажува концертот во Германија.Таа со емотивна порака соопшти […]