Ознака: болест

Вести

Мексиканскиот нарко бос Ел Чапо го изгубил помнењето

Адвокатите на мексиканскиот нарко бос Хоакин Гузман познат како “Ел Чапо”, тврдат дека неговото ментално здравје се влошува во американскиот федерален затвор во Њујорк поради рестриктивните мерки кои се применуваат […]

Живот

Новаќ Ѓоковиќ сериозно загрижен за здравјето на неговата мајка

Познатиот српски тенисер Новак Ѓоковиќ е сериозно загрижен за здравјето на својата мајка Дијана, која неодамна откри дека нејзиниот најстар син исклучително се грижи за неа.– Секој ден ми зборува […]

Сцена

Кики Лесендриќ прозборе за болеста на својот син

Веќе со години српскиот музичар е присутен на музичката сцена. Многу генерации пораснале со песните на Кики Лесендриќ и неговиот бенд „Пилоти“. Иако ретко зборува за приватниот живот, овој музичар […]

Сцена

Јелена Розга призна: Боледувам веќе 11 години

Хрватската пејачка Јелена Розга одлучи со своите обожаватели да сподели за здравствените проблеми поради кои морала да ги промени животните навики.Јелена има големи проблеми со штитната жлезда, поради што не […]

Живот

Најмладата жртва која го победила ракот на града има само 8 години

Малата Криси Тарнер имала само осум години кога  бил дијагностициран секреторен карцином на дојка, редок облик на рак од кој заболува еден од милион луѓе.За среќа, го победила благодарение на […]

Сцена

Кога дознал дека му остануваат уште три месеци живот сторил нешто неверојатно

Маринко Маџѓаљ роден на 21. август 1978 година во Белград, а поголемиот дел од дестството го поминал во Котор каде и израснал. Маџѓаљ дипломирал во 2000 година на Факултетот за […]

Сцена

Цеца проговори за болеста!

Пејачката Цеца Ражнатовиќ прв пат проговори за болеста со која се соочила во претходниот период.-Јас во еден момент многу се здебелив бидејќи имав здравствен проблем. Кога тоа го решив се […]

Вести

Бројот на болни од колера во Јемен ќе достигне еден милион

Меѓународниот Комитет на Црвениот Крст предупредува дека хуманитарната состојба во Јемен драматично се влошува и дека бројот на граѓани заболени од колера ќе се искачи до еден милион до крајот […]