Ознака: Бразил

Вести

Во Бразил рекорден број жртви од Ковид-19 во еден ден

Бразил– Во Бразил во изминатите 24 часа од Ковид-19 починале 1.641 лице, што е рекорден број смртни случаи регистрирани во земјата за еден ден, покажуваат податоците на локалното Министерство за […]

Свет

Уште еден страшен ден во Бразил: 32.058 заразени со вирусот, починаа 863 лица

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 32.058 нови случаи со коронавирусот, а други 863 лица починаа, соопшти денеска Министерството за здравство на таа земја. Според Министерството, повеќе од […]

Свет

Страшни бројки доаѓаат од Бразил: Уште 16.389 заразени со вирусот, 363 лица починаа

Во Бразил, во последните 24 часа биле регистрирани 16.389 нови случаи на коронавирус, а други 363 лица починале, објави Министерството за здравство на таа земја. Според Ројтерс, во Бразил се […]

Свет

Коронавирусот продолжува да го уништува Бразил: Повеќе од 15.000 нови случаи, 2.619 мртви

Во Бразил се регистрирани повеќе од 15.000 нови случаи на коронавирус, како и нови 2.619 смртни случаи поврзани со вирусот, објави Министерството за здравство на таа земја. Бразилското Министерство објави […]

Свет

Коронавирусот не мирува: Во Бразил, 42.659 нови случаи, 1.215 мртви

Во Бразил, во вторникот се регистрирани 42.659 нови случаи на вирус на корона, а 1.215 починале, објави Министерството за здравство на таа земја, пренесува Ројтерс.  Од почетокот на пандемијата, во […]

Свет

Бројот на заразени од коронавирус во светот надмина 15 МИЛИОНИ

Повеќе од 15 милиони луѓе се заразени со коронавирусот во светот, покажуваат податоците на сајтот Worldometers.  Исто така, според овие податоци, повеќе од девет милиони луѓе, поточно 9.015.284 од нив, […]

Вести

Болсонаро Претседателот на Бразил е заразен со КОРОНА ВИРУС

Болсонаро Претседателот на Бразил е заразен со КОРОНА ВИРУС Болсонаро за медиумите изјави: „Добро сум, нормално. Сакав малку и да прошетам, но не можам поради медицинските препораки“. Рече дека почнал […]

Вести

Над 1 милион заразени во Бразил, скоро 9 милиони регистрирани заразени глобално

Над 1 милион заразени во Бразил, скоро 9 милиони регистрирани заразени глобално Пандемијата не стивнува, туку забрзува. Вчера се регистрирани рекорден број на новозаразени. Нагло скокна бројката и се регистрирани […]