Ознака: Бранко Геровски

Живот

Злате Лозановски ќе го замени Бранко Геровски

По оставката на Бранко Геровски се огласи менаџментот на „Слободен печат“. Текстот ви го пренесуваме интегрално. Ги известуваме читателите на изданијата на „Слободен печат“ дека главниот и одговорен уредник на печатеното […]

Вести

Геро им дава шанса на Дураку и Бујар, Милчин веќе знае што тие „можат“

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети ги објави своите предлози за идни министри од редовите на неговата партија…„Благодарение на конструктивната дискусија ДУИ едногласно излезе со одлука за министерските места во идната […]

Вести

Геровски: Владика Петар бил битанга, а народот кој протестира биле група на неверници и „ќосевски хиени“

Владиката Петар и присутните на панихидата во чест на војводата Методија Патчев, според Бранко Ѓеровски биле „багра која е никулец на паравојска“, притоа признавајќи дека присутните биле против него и […]

Вести

Бламажа на Геровски, Плусинфо и СДСМ- пропадна стратегијата за прикажување на наводна изолација

Бранко Героски и Плусинфо доживуваат целосна бламажа и крах. Практично со деновиве ја развиваат тезата дека Груевски е изолиран, а тоа пропадна како меур сапуница кога Груески за два дена […]

Вести

Петровски му порача на Геровски: Уште еднаш потврди дека си против сè што е македонско, еден ден ќе треба да се положи сметката

Пред неколку дена напишав дека Героски напаѓа се што е МАКЕДОНСКО, после една од неговите т.н. колумни, она мало парченце интернет на неговиот соросов портал во кој ги спроведува наредбите […]

Вести

Геро му се понуди на Ахмети: „Ќе ви дадам предлог како да ги решиме знамето и химната“

Бранко Героски, еден од најистакнатите медиумски експоненти на СДСМ и Сорос и човек кој за себе смета дека е идеолог на оваа партија, иницијативите за создавање на Македонска платформа ги […]

Вести

Петровски: Героски напаѓа се што е македонско

Колумната на Ѓеро (ако може да се нарече колумна) е типична #СОРОС приказна која нема нити логичен почеток, нити јасна мисла, недај боже крај кој коренспондира со почетокот, напиша Филип Петровски на […]