Ознака: брз колач

Кулинарство

Сочен, мек и божествен: Брз колач со јаболка кој се подготвува во еден сад

Денеска ви претставуваме еден едноставен рецепт за вкусен десерт кој ќе ги задоволи сите ваши сетила. Освен што е вкусен, се прави брзо и лесно, а се што ви е […]

Кулинарство

Фантастични КОКОС КОЦКИ кои ги освоија сите кои сакаат благо со својата едноставност и фасцинантна арома

Фантастични КОКОС КОЦКИ кои ги освоија сите кои сакаат благо со својата едноставност и фасцинантна аромаСостојки: за темното тесто 150гр мелени лешници 200 гр брашно 240 гр путер 120 гр […]

Кулинарство

Колач кој се прави ЗА 10 МИНУТИ: Толку добар што не ќе можете да се насладите…

Најубавите работи во животот често се наједноставни. Таков е случајот и со благите јадења, а ова е едно од таквите и нема да можете да се заситите.Овој превкусен десерт во […]

Кулинарство

Десерт од РАЈОТ: Не се пече, а потребни ви се само 4 состојки!

Добро е што постојат рецепти со помош на кои можете да направите фантастичен и вкусен десерт за многу кратко време.За само 20 минути ќе добиете совршена торта со нежен и […]