Ознака: брчки

Нега и убавина

Одлична вест за секоја жена: Чоколадото ги брише брчките

Нутриционистите ни ја даваат причината зошто треба секојдневно да уживаме во ова слатко задоволство. Еве зошто чоколадата треба да ја имаме во секој момент во нашиот дом: чоколадата го спречува […]

Живот

Местото каде што ви се појавуваат брчки открива многу за вашето здравје

Повеќето луѓе ја забележуваат првата појава на брчки во своите доцни 20-ти и раните 30-ти години, а тие се повидливи кај лицата со сува и потенка кожа. Брчките се неизоставен […]

Нега и убавина

Дали гледањето филмови влијае на нашите брчки?

Резултатите од една неодамнешна студија покажуваат дека гледањето одредени филмови предизвикува привремено појавување на брчки! Студијата опфатила 2.000 учесници на кои им биле пуштени хорори и трилери, како и комедии, […]

Живот

Програма од 9 вежби со кои ќе се ослободите од брчките и салото на лицето

Доколку имате дупла брада, полни образи или брчки околу очите, нема потреба да барате решение кај пластичната хирургија. Јогата за лице може да ви помогне да изгледате помладо на природен […]

Нега и убавина

Може да добиете брчки во текот на спиењето!

Спиењето на лице или на страна може да доведе до настанување на брчки на образите и челото Брчките настануваат поради недостаток на колаген и еластичност на кожата што го намалува […]

Живот

Ова е домашна маска којашто ги брише брчките

Жените од Египет отсекогаш биле синоним за убавина и негуван изглед, а интересно е тоа што некои производи за шминкање настанале во палатите на египетските кралици. Жените од древниот Египет […]