Ознака: виц

Видео

Урнебесен ВИЦ на Тони Мухајловски – Ловџии и тунел

Познатиот Македонски актер Тони Михаловски пред неколку години сними видео вицеви кој беа поставени на youtube, целиот проект се викаше ДУХОВИТ. Видеата кој беа постевени на каналот на Духовит, првилекоа […]

Сцена

Смеење: Андрија Милошевиќ кажува нов виц

Популарниот црногорски актер Андрија Милошевиќ не престанува да ги засмејува обожавателите на социјалните мрежи. Често знае да објави видео во кое раскажува некој виц или шега, а со најновата видео […]

Вицотека

Слетало НЛО во Македонија покрај некоја биртија…

Виц на денотСлетало НЛО во Македонија покрај некоја биртија. Излегува вонземјанин и вели: „Јас сум Сатурн.” Македонците викаат: „Газда, дај еден Сатурн” Овој пак: „Јас сум Сатурн”. „Газда, дај уште […]

Вицотека

Си јавал еден каубој. На патот се наоѓала една дупка: – Јас сум каубој, ќе ја прескокнам!

Си јавал еден каубој. На патот имало една дупка. Рекол: – Јас сум каубој, ќе ја прескокнам!Си јавал еден каубој. На патот имало една дупка. Рекол: – Јас сум каубој, […]

Вицотека

Пред спиење Перица седнал и се моли: – Господе, те молам Берлин да биде…

Пред спиење Перица седнал и се моли: – „Господе, те молам Берлин да биде главен град на Финска“.Пред спиење Перица седнал и се моли: – „Господе, те молам Берлин да […]

Вицотека

Професор прашува студентка по медицина на испит: – Млада колешке, дали знаете кој дел од човековото тело…

Професор прашува студентка по медицина на испит: -Млада колешке, знаете ли кој дел од човековото тело може да се зголеми до шест пати?Професор прашува студентка по медицина на испит: -Млада […]