Ознака: Владимир Путин

Вести

Почина од леукемија момчето на кое Путин му ја исполни животната желба

Десетгодишниот Коља Кузнецов, чија животна желба да се ракува со претседателот Владимир Путин му се исполни во пресрет на Нова година, почина на интензивна нега на една московска клиника, изјави […]

Вести

Драстична мерка: Путин нареди цела Русија да биде исклучена од интернет!

Русија планира накратко да се исклучи од интернет во рамките на тестовите, односно подготовките на земјата за иднината сајбер војна. За време на тестот, податоците кои што ќе се разменуваат […]

Вести Регион

Официјална посета на Путин на Србија

На покана на претседателот Александар Вучиќ во официјална посета на Србија денеска ќе престојува рускиот претседател Владимир Путин. Како што е најавено, по свечениот пречек на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, Путин ќе […]

Свет

Постои надворешен притисок за зачленувањето на Македонија во НАТО, тврди Путин

Во интервјуто за српските весници „Политика“ и „Вечерње новости“ во пресрет на утрешната посета на Белград рускиот претседател,  Владимир Путин изјави дека политиката на САД сериозно го дестабилизира Балканот, а […]

Свет

Ризикот од нуклеарна војна не е за потценување

На годишната прес-конференција кој се одржува денес рускиот претседател Владимир Путин изјави: „Заканата од нуклеарна војна не треба да се потценува”. „Намалувањето на контролата на оружјето може да доведе до глобална нуклеарна […]

Сцена

Се разведе ќерката на Путин

Ќерката на рускиот претседател Владимир Путин,Екатерина Тихонова, неодамана гостуваше на една телевизија, само неколку дена по потврдата за разводот од човекот кој го нарекуваат “најмладиот руски милијардер”. Катерина Тихонова, “рокенрол […]

Коментари Мислења

Кога и Владимир Путин му коментира на статус на Оливер Спасовски

Реакциите на социјалните мрежи не стивнуваат.Објавен е  и статус на актуелниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Ви го пренесуваме во целост. Почитувани граѓани од денска стапува во примена законската […]

Вести Вести

Владимир Путин доаѓа во Белград, потврди амбасадорот Чепурин

Според официјалната информација која за медиумите ја даде рускиот амбасадор во Белград, Александар Чепурин посетата се очекува да се случи во октомври или ноември годинава. На оваа посета ќе и […]

Контроверзни фајлови

Бил член на Илуминатите 47 години: Реши да прозбори за Путин, тајни бункери, ХААРП…

Илуминатите со години една од главните теми на теоретичарите на заговор низ светот, а деновиве американските медиуми на големо ја пренесуваат „приказната“ на еден нивен член којшто решил да открие […]

Сцена

Сите зборуваат за ужаснатиот израз на лицето на Меланија откако се ракуваше со Путин

Американскиот претседател Доналд Трамп се сретна со рускиот претседател Владимир Путин на самитот во Хелсинки, и покрај обвиненијата против Русите поради наводното вмешување во американските претседателски избори. Со Трамп беше […]

Вести

Дали ќе ја уништат таа фудбалска топка? И што всушност се случува

Немаше заеднички изјави по состанокот помеѓу претседателот Владимир Путин и американскиот претседател Доналд Трамп во Хелсинки. Сепак, настанот не помина без медиумска бучава поради фудбалската топка која Путин му ја […]

Занимливости

Еве зошто Путин прв доби чадор на СП, додека Колинда и Макрон останаа накиснати на дождот

По победата на Франција во неделното финале на СП, речиси најголемото внимание при доделувањето на пехарот, наместо фудбалерите го привлекоа претседателите на Русија, Хрватска и Франција. Најголемото внимание го предизвикаа […]