Ознака: вонредната состојба

Вести

Франција ја продолжи вонредната состојба до 16 февруари

Франција ја продолжи вонредната здравствена состојба до 16 февруари поради зголемениот број случаи на заразени со коронавирусот. Поради недостиг на кворум за време на седницата на Националното собрание во вторникот, […]

Вести

Пендаровски денеска ќе ги соопшти ставовите за вонредната состојба

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска во претпладневни часови ќе има обраќање во кое ќе ги соопшти своите ставови во врска со вонредната состојба, свикувањето нова лидерска средба, како и […]

Вести

Влада до петок ќе одлучи дали ќе бара продолжување на вонредната состојба

Вонредната состојба, четврта по ред, истекува во недела на 14 јуни. Дали Владата ќе побара продолжување треба да се знае до петок. Од тоа дали вонредната состојба ќе биде продолжена […]

Вести

Турција подготвена да ја продолжи вонредната состојба по референдумот

Турција е подготвена да ја продолжи речиси деветмесечната вонредна состојба, откако турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган победи на референдумот за проширување на претседателските надлежности, јави телевизијата Си-Ен-Ен Турк.Потпретседателот на турската […]