Ознака: врска

Сцена

Емина Јаховиќ за прв пат проговори за врската со турскиот милионер

Емина и Седатин неодамна беа фатени како се држат за раце, а се зборува и за венчавка. Емина Јаховиќ и турскиот бизнисмен, милионерот милонерот Седатин Саран неодамна се смирија после […]

Љубов и секс

Како да се допишувате на почетокот на врската?

Само што запознавте некој и почувствувате дека постои хемија помеѓу вас и посакавте да испратите порака? Но, што ако не добиете одговор? Дали ќе бидете тажни, лути, повредени? Погрешното интрепретирање […]

Живот

Најголемата грешка што жените ја прават кога се чувствуваат запоставено во врската или бракот

Се чувствувате запоставено и осамено? Мислите дека не сте му важни на партнерот во иста мера како на почетокот на врската или бракот? Ви недостига неговото внимание? Не избрзувајте со […]

Живот

Брачна терапевтка тврди дека изневерувањето може да го подобри квалитетот на врската

Неверството е нешто преку што паровите многу тешко поминуваат, а некои никогаш повеќе не можат да бидат со партнерот што ги изневерил. Но, брачната терапевтка Мети Силвер која со години […]

Љубов и секс

На кој начин СМС пораките го најавуваат крајот на врската?

Понекогаш на едниот партнер му е потребна мала пауза, одредено дистанцирање и желба некое време да поминува во друштво на пријателите, членовите на семејството или едноставно за да се занимава […]

Љубов и секс

3 причини зошто НЕ треба да ставите пауза на вашата врска за време на летниот период

Постојат многу причини зошто паровите се одлучуваат на пауза од нивната врска за време на топлите месеци. Но, вистината е дека летната пауза не е за секого. Точно е дека […]

Љубов и секс

Рецепт за среќна врска: Паметните парови ги избегнуваат овие работи!

Во животот , а особено во љубовта, некогаш мора да избереме дали ќе бидеме во право или ќе бидеме среќни. Добриот стар „прости и заборави“ механизам е неопходна состојка во […]

Љубов и секс

Како да ја претворите летната авантура во сериозна врска?

Зборот авантура ретко се поврзува со сериозна врска. Всушност, авантурата најчесто претставува краткотрајна искра која исчезнува со завршувањето на сезоната. Но, само затоа што нешто започнало како авантура, не мора […]

Сцена

Дарко Спејко го прекина молкот за пропаднатата љубовна врска со Љупка Митрова и ја откри причината за разделбата

Веќе подолго време домашните медиуми се обидуваа да извлечат потврда од поранешните љубовници Дарко Спејко и Љупка Митрова, дека нивната романса завршила. Сепак, и двајцата како договорени молчеа по тоа […]

Љубов и секс

6 знаци дека сте заљубени во најдобриот другар/другарка

Филмот „Always Be My Maybe“ е еден од најпопуларните на Netflix откако имаше премиера на стриминг платформата. Љубовната приказна за двајца другари од детството чии животни патеки повторно ќе се […]

Љубов и секс

Како изгледа вистинската љубов зад затворени врати?

Љубовта отсекогаш била една од најголемите инспирации за уметниците. Илустраторката Аманда Олеандер од Лос Анџелес одлучи пред својата публика да ги покажува емоциите и настаните нефилтрирани, неразубавени, баш онакви какви […]