Ознака: гол

Ракомет

Стоилов го има најубавиот гол во полуфиналето на СЕХА Лигата

Вардар синоќа го совлада Мешков Брест со 25-23 и обезбеди финале, трето во низа, во СЕХА лигата, вкупно осмо за македонскиот шампион. Стојанче Стоилов беше најефикасен на мечот со седум […]

Видео

Евро гол на Црвена Звезда, Ливерпул понижен (ВИДЕО)

Дебакл на Ливерпул во Белград. Иако англискиот клуб Ливерпул влезе како голем фаворит сепак неговите играчи го напуштија мечот со наведнати глави. Маракана како гладијаторска арена вечерва со јасен победник […]

Сцена

ПРЕСЛАТКО! Погледнете како синот на Шакира го прослави голот на татко му Пике!

Синчето на славниот пар, го следи фудбалското првенство.Фудбалската селекција на Шпанија, се обидува да ја одбрани титулата на прваци на Европа, која ја освоија пред четири години во Полска и […]

Меѓународен фудбал

Почетокот на Европското првенство означен со триумф на Франција над Романија

Домаќинот на петнаесетото Европско првенство стигна до триумф на почетокот на шампионатот, благодарение на феноменалниот гол на Димитри Паје во последните минути од премиерниот натпревар против репрезентацијата на Романија.Репрезентацијата на […]

Меѓународен фудбал

Голот на Трајковски против Фросиноне најдобар во сезоната

Нашиот репрезентативец направи вистинско ремек-дело, а воедно тоа беше неговиот гол-првенец во Серија А. До крајот на сезоната постигна уште два гола.Навивачите на Палермо го изгласаа голот на Александар Трајковски […]