Ознака: готвење

Сцена

Новата снаа на Брена дојде во нивниот дом и веднаш го направи ова- очигледно има вистина во она што сите го зборуваат за неа!

Сандра Миљаковиќ е девојката на Виктор Живојиновиќ за која сите зборуваат во последните неколку недели. Таа сега покажа и што прави со своето момче. Сандра Миљаковиќ е девојка на синот […]

Живот

ДОМАЌИНКИ ВНИМАВАЈТЕ: Не гответе во ова масло – опасно е по здравјето!

За сите оние кои фантазираат или уживаат во радоста на јадењето здрава храна, сојата е активна состојка од истата. Може да се користи како замена за млеко (млеко од соја), […]

Кулинарство

Правила за готвење додека трае Корона пандемијата

Постојат многу важни правила до кои треба да се придржуваме во кујната, додека трае Корона пандемијата. Секогаш намирниците кои ги готвите, убаво и долготрајно термички обработувајте ги. Ако храната не […]

Занимливости

Готвењето на плин е страшно лоша навика: Дознајте зошто и што треба да направите!

Не пушите, спортувате и внимавате на исхраната и сметате дека сте направиле сé на полето на чување на вашето здравје. Она што го заборавате се останатите, навидум безопасни навики, кои […]

Кулинарство

Кулинарски трик со кој ќе ги задржите сите ароми и сокови: Испечете го месото на сосема поинаков начин

Ако сте љубители на пилешкото и мисиркиното месо, сигурни сме дека ќе бидете воодушевени од овој трик кој го користат готвачите за да добијат најубав вкус на месото, кое во […]