Ознака: го држеа

Македонија

Двајца пратеници во Собрание го држеа Зекири (ВИДЕО)

Како директен виновник за неуспехот на Собранието да донесе одлука за одземање на имунитетот на поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски Талат Џафери го посочи пратеникот и потпретседател на СДСМ, Мухамед […]