Ознака: грабеж

Балкан Видео

СНИМЕН ГРАБЕЖ НА БАНКА: Со експлозив разнеле банкомат во Приштина! (ВИДЕО)

Портпарол на косовската полиција, Агрон Боровци, потврди дека утрово била ограбена банка во Приштина, откако разбојниците разнеле банкомат со експлозивна направа, објавија приштинските медиуми. Боровци за порталот изјави дека во […]

Црна хроника

Обид за грабеж во станот на Вело Марковски

Обид за грабеж во станот на Вело Марковски Случајот е потрден од полицијата „На 28.09.2020 околу 21,20 часот во СВР Скопје В.М. пријавил дека на ул.”Мариовска” додека неговата сопруга спиела […]

Црна хроника

Ограбил продавница, па си го заборавил детето внатре

Крадец на ситно, ограбил продавница во Бауцен, Германија, па си го заборавил синот внатре, што на полицијата значително ѝ ја олеснило потрагата по него. Имено, 29-годишникот го фатило паника кога […]

Издвојуваме

Филип Петровски: ПАРТИИТЕ МУ ЈА ДЕРАТ КОЖАТА НА НАРОДОТ!

Филип Петровски: ПАРТИИТЕ МУ ЈА ДЕРАТ КОЖАТА НА НАРОДОТ! Не знам дали знаете дека партиите, можеби треба партии во наводници да ставам, оти се работи за приватни собири, дооели, и […]