Ознака: гранични премини

Вести

Владата донесе одлука, се отвараат границите

На последната седница пред истекувањето на вонредната состојба, владата донесе Протокол за непречен транзит на странски државјани низ територијата на Македонија, одобри барањата за помош на фирми и донесе уредби […]

Вести Македонија

Интензитетот на сообраќајот умерен, на граничните премини без задржувања

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, нема подолги […]

Вести Македонија

На “Богородица“ и “Табановце“ се чека до 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини “Богородица“ и “Табановце“ се чека до 30 минути. На другите гранични премини од македонска страна, […]

Вести Македонија

Почнува викендот и колоните на граничните премини

Зголемена фреквенција на возила изутринава има на граничните премини Богородица и Табановце каде што за излез од земјава се чека до 45 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, […]

Живот

Почнаа одморите и гужвите на граничните премини

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез […]

Македонија

Рускоска ќе бара снимки од безбедносните камери на граничните премини

Откако денес и официјално го презеде раководењето со Обвинителството јавната обвинителка за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска изјави дека ќе бара снимки од безбедносни камери на црногорските гранични премини […]