Ознака: грешки

Живот

Овие грешки го пореметуваат месечниот циклус

За поголемиот дел од жените менструацијата не е воопшто пријатно искуство, бидејќи често е проследена со болни грчеви, неправилно крвавење, нервоза и други видови непријатни симптоми. Погледнете ги следниве начини […]

Занимливости

Навики за кои погрешно мислите дека се безбедни

Секој знае дека легнувањето доцна и јадењето премногу храна не се здрави навики. Но понекогаш и наједноставните навики можат да претставуваат опасност за вашето здравје. Знаевте ли дека можете да […]

Живот

7 најголеми грешки при пеглањето што ги уништуваат вашите алишта

Поставувањето алуминиумска фолија на штицата за пеглање, одделување на алиштата и редовното чистење на пеглата ќе го намали времето за пеглање и ќе ви ги зачува омилените парчиња облека, исто […]

Живот

Лекар објасни какви грешки најчесто правиме кога носиме маска

Се покажа дека заштитната маска е најефективниот метод за спречување на ширење на ковид-19. Но, колку ефикасно ќе ве заштити маската, зависи и од тоа како ја носите. Лекарот за […]

Занимливости

Пет грешки со кои си го уништувате автомобилот

Тогаш најчесто страда паричникот, бидејќи секој пропуст и ненавремено реагирање на крајот се плаќа двојно. Ова се петте најголеми грешки со кои го уништувате автомобилот. Го игнорирате алармот за проверка […]

Живот Љубов и секс

Седумте погрешни мажи кои ќе ги сретнете пред да дојдете до вистинскиот

Внимателно читајте, сигурно ќе ги препознаете мажите со кои се обидовте да бидете во врска, но не успеавте да направите нешто повеќе. 1. Идиот Кратко и јасно, ова е мажот […]

Нега и убавина

10 најчести грешки што ги прават жените со бојосана коса: Престанете веднаш!

Бојосувањето на косата е едноставен процес, но некои грешки чести ги повторуваме без причина Негата на бојосаната коса изискува поголемо внимание и понапорна е од негата на природната боја на […]