Ознака: дама

Занимливости

10 правила што (не) треба да ги следат првите дами

Како сопруги на претседателот, првите дами на Америка мора да се придржуваат до одредени правила што ги носи животот во Белата куќа. Тоа подразбира многубројни привилегии, но и должности, па […]

Сцена

Првата дама на Франција е во самоизолација

Брижит Макрон, првата дама на Франција, ќе биде во самоизолација една недела по контакт со лице заразено со коронавирус, соопшти денеска канцеларијата на францускиот претседател. Брижит Макрон беше во контакт […]

Нега и убавина

7 правила кои правите дами никогаш не ги прекршуваат

Покрај убавото држење и широката насмевка, една жена дама ја прават манирите и убавото однесување. Затоа, вистинската дама себеси никогаш не би си дозволила одредени грешки во однесувањето и непогрешливо […]

Живот

Како треба вистинските дами да се однесуваат на социјалните мрежи?

Фактите од типот: Кога сте станале од спиење, колку време поминавте во тоалет, што сте зготвиле, дали партнерот се напил во кафана или ви подарил нови чевли, дали децата ви […]

Нега и убавина

15 грешки што не смее да си ги дозволи вистинска дама

Веруваме дека во секоја ситуација сакате да оставите впечаток на убаво средена и негувана дама. Прочитајте ги советите и не дозволувајте да направите банални грешки при шминкање или при нега […]

Сцена

По паузата, Меланија Трамп повторно во јавност: Сите зборуваат за нејзините чизми

Меланија Трамп отпатувала за Флорида на имотот Мар а Лаго заедно со својот сопруг Доналд Трамп и 12-годишниот син Барон. За патувањето, првата дама на САД носела модна комбинација во […]

Сцена

Покажала што е добар стил, но јавноста се исплашила поради тоа што таа го крие

Сега веќе и режисерка со стаж, а не само актерка, Анџелина Џоли, неодамна била видена во Лос Анџелес. Повод за тоа било нејзиното најново остварување, драмата “First They Killed My […]