Ознака: Даниела Рангелова

Коментари

Рангелова зборуваше за демократија, а прекрасно функционираше во тотално владеење!?

Вечерва на гостувањето во емисијата Отворено на 24Вести сега бившата Претседателка на жените на ВМРО-ДПМНЕ била загрижена за правецот на Партијата. Највеќе ми остави впечаток нејзиниот говор за демократизација на […]

Живот Магазин

Што имаат заедничко Даниела Рангелова и Сергеј Варошлија?

Реакциите не стивнуваат, стилистот Сергеј Варошлија не поштедува никој со своите коментари. Пред неколку дена беше популарна пратеничката на ВМРО „Не измила коса една година!“ – прокоментира тој во својата […]

Издвојуваме

Срцката отиде да гласа како Претседател на Унија на Жени на ВМРО, кој кого тука лаже господа?

За некои очекувано за некои како изненадување Даниела Рангелова пратеник на ВМРО и претседател на Жените на ВМРО отиде да прави гласа на референдумот и со тоа го помогна цензусот. […]

Коментари

Бунтур отиде единствена жртва, ај пипнете ја Рангелова ако смеете!

Како што можеше да се насети сиротиот Пеце остана единствена жртва на потреба на „фекалиите“ „лидериштето“ да им принесе крв. Иако за Бунтур сме пишувале во повеќе наврати дека е […]

Вести

Драган Данев, Даниела Рангелова, Митко Јанчев, Крсто Јовановски и Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ гласаа на референдумот

Драган Данев, Даниела Рангелова, Митко Јанчев, Крсто Јовановски и Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ гласаа на референдумот. Ова е потврдено од истражувачот од Центарот за европска стратегија „Евротинк“, Андреја Стојковски. Па сепак […]

Вести

Бараме под итно да престане овој прогон на вработените во администрацијата кој го врши СДС

Директорката на домот за деца без родители 11-ти Октомври Скопје, Ристена Атанасова е избркана од работа и оставена на улица. Ристена Атанасова е самохрана мајка, вели на денешната пресконференција Даниела […]

Вести

Рангелова: Со одбивањето на Манифестот, СДСМ докажува дека тие не се за обединување

Граѓаните на Република Македонија на 11-ти декември јасно се изјаснија дека ги поддржуваат проектите и реформите предвидени во Програмата на ВМРО-ДПМНЕ кои значат просперитет на земјата. Тие не гласаа за […]

Политички партии

Рангелова: Враќањето на СДСМ на власт значи корупција, неодговорност и разградување на институциите

Враќањето на СДСМ на власт значи корупција, неодговорност и разградување на институциите.Враќањето на СДСМ на власт значи деструкција и назадување, наместо проекти, реформи и напредок. Ова е факт и ова […]

Вести

Рангелова: Ќе се изградат 100 нови градинки

Проектот за 100 нови градинки беше предвиден во „Реално“ на ВМРО-ДПМНЕ, а граѓаните на предвремените парламентарни избори покажаа дека имаат доверба во програмата, смета претседателката на Унија на жени од ВМРО-ДПМНЕ, […]

Вести

Рангелова: Ова што го прави СДСМ нема да биде избришано од историјата

Тука сме вечерва за да им порачаме дека доста веќе не понижуваат. Две ипол години различни сценарија смислуваат само за да го држат овој македонски народ во заложништво, порача Даниела […]