Ознака: Дара Бубамара

Сцена

ИЗБЕГА ОД МАЖОТ: Дара Бубамара го напушти станот!

Дара после кавгата со Милан во среде ноќ го напушти станот. После бројните несогласувања со мажот, пејачката реши да започне нов живот.  -Дара последните недели е преокупирана со обврски поврзани со […]

Сцена

ДАРА ПРОЗБОРЕ ЗА РАЗВОДОТ: Пејачката ја откри вистината!

Во медиумите веќе со денови се шпекулира дека фолк пејачката Дара Бубамара се наоѓа пред развод.Како причина за ставање крај на бракот со Милан Кесиќ се наведуваат експлицитните фотографии кои […]

Сцена

Фатена во ПРЕЉУБА: Дара Бубамара снимена среде секс во хотел!

Големо внимание привлекло видеото на Дара Бубамара кое е снимено во еден белградски хотел.Маре, ведма и  Дара Бубамара снимиле спот за нумерата „Карма“ а видеото кое е снимено во еден […]

Сцена

Фото: БЕЗ ФОТОШОП И ФИЛТЕР: Еве како навистина изгледа Дара Бубамара во бикини

Пејачката која често беше мета на критики поради изгледот, одлучи на сите да им покаже што крие под облекатаДара Бубамара ја отвори летната сезона како и многу колешки, па се […]

Сцена

Слушнете ја новата песна на Дара Бубамара

По многуте успешни песни кои ги објави во предходниот период, Дара Бубамара со песната “Delete“ го најавува својот нов албум. Познатата пејачка новата песна премиерно ја изведе синоќа во емисијата […]