Ознака: Дарко Лазиќ

Сцена

Дарко Лазиќ се појави во Задруга со шешир! Милјана се скамени, останатите зачудено го погледнаа

Пејачот Дарко Лазиќ не престанува да изненадува со своите трансформации, а овој вторник беше гостин на забавата на Задруга 4, која започна нешто по полноќ.  Дарко ќе ги забавува задругаритете […]

Сцена

Фановите подзинаа од глетката на базен- Дарко Лазиќ во шорцеви покажа со какво тело поседува по стеснувањето на желудникот

Покрај пејачката Ана Николиќ, Дарко Лазиќ е уште една јавна личност која има завиден успех кога станува збор за слабеењето. Нема сомнение дека Дарко изгледа одлично, па дури и подмладен, […]

Сцена

Дарко Лазиќ повторно на операција: Еве каква операција сега ќе прави

Пејачот Дарко Лазиќ ослабе 70 килограмми откако пред осум месеци со операција си го намали желудникот, а сега повторно оди под нож, бидејќи сака да го симне вишокот кожа. Фолкерот […]

Сцена

Дарко Лазиќ го промени личниот опис: За неколку месеци, буквално се преполови

Познатиот српски пејач, Дарко Лазиќ продолжува со губењето на вишокот килограми и секогаш објавува фотографи за да покаже како изгледа. На последните објавени фотографии, неговите обожаватели се загрижија а во […]

Сцена

Ќе се фатите за глава: Додека сите носеа пликови со пари и играчки, еве што доби синот на Дарко Лазиќ како незаборавен подарок

Српскиот пејач Дарко Лазиќ заедно со својата свршеница Марина Гагиќ денеска го прославуваат првиот роденден на нивниот син Алексеј. Тој денеска беше и крстен во црквата Св.Петка на Калемегдан. По […]

Сцена

Ана Севиќ поднесе тужба против поранешниот сопруг Дарко Лазиќ

Ана Севиќ (34) поднела тужба против поранешниот сопругДарко Лазиќ (28) за неплаќање алиментација, а според Ало.рс, пејачот не ги исполнил своите обврски уште од разводот, па „долгот“ пораснал на 900.000 […]

Сцена

Дарко Лазиќ: „Се вежбам на Марина, ќе почнам да и наплатувам“

Се чини дека на пејачот Дарко Лазиќ најпосле ќе му послужи на образованието. Поточно, пејачот има диплома од средно фризерско училиште, но никогаш не го практикувал овој занает, се досега. […]

Сцена

Протече домашното видео на свршеницата на Дарко Лазиќ- додека овој детаљ таа го држеше во рацете пејачот и порача само едно нешто

Пејачот Дарко Лазиќ и неговата идна сопруга Марина Гагиќ која неодамна му го подари второто дете на пејачот, заедно се преселени од родното село на пејачот Брестаќ во стан во […]

Сцена

Дарко Лазиќ отворено за пороците: Дрогата ме уништи, нема да дозволам Лорена и Алексеј…

Се каам што воопштво пробав наркотиви и ќе направам се Лорена и Алексеј да не тргант по моите стапки, вели срспкиот пејач Дарко Лазиќ во едно интервју. Тој вели дека […]

Сцена

Дарко Лазиќ полека се враќа во нормала: Пејачот ослабел 15 кг. за наполни 10 дена

Познатиот Дарко Лазиќ фановите го критикуваа поради вишокот на килограми, но сега самиот се пофали дека изгубил повеќе од 15 килограми за неполни 10 дена и нема намера тука да […]

Uncategorized

Му седна на Дарко Лазиќ во скут, фустанчето прекратко

Му седна на Дарко Лазиќ во скут, фустанчето прекратко. Вака Дарко и го честиташе роденденот на својата вереница. Фотката е објавена на Инстаграм и предизвика огромно внимание на следбениците како […]