Ознака: двојник

Сцена

И Вучиќ има двојник: Кога ќе му го видите лицето, ќе се прашувате кој е кој

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ има двојник. Во прашање е Борна, момче од Хрватска кое со своите фотографии направи хаос на социјалните мрежи. Откако почна да објавува фотографии, следбениците на […]

Сцена

Двојникот на Аркан отишол пред куќата на Цеца: Еве што му се случило

Фотографиите на Дарко Малиш, пред неколку дена го збунија целиот регион и повторно се разгоре теоријата на заговор дека Жељко Ражнатовиќ Аркан е жив.Самиот тој вели дека не знае како […]

Видео

Пронајден е двојник на Тоше Проески: Никогаш не успеал да го запознае!

Младиот музичар од Нови Сад, Андреј Дориќ, неверојатно потсетува на Тоше Проески…Тој на познатиот пејач, не потсетува само со изгледот, туку и со гласот. Вели дека секогаш го споредуваат со […]

Сцена

Иван Ивановиќ го пронајде својот брат близнак

Водителот на Тв Прва, Иван Ивановиќ го пронајде својот двојник во  Грција!Ивановиќ шетајќи  се по  Лефкада, наишол на плакат на кој  здогледал маж кој  неверојатно многу личи  на него. „Дојдете  […]

Сцена

Видео: Се појави двојник на Бијонсе кој стана интернет атракција

На интернет кружи нова верзија на популарниот хит на Бијонсе „Одбројување”, која ја извел азијски тинејџер имитирајќи ја популарната пејачка. Видеото кое овој корисник на YouTube го снимил и прикачил […]

Видео

Видео: Кристијано Роналдо го запозна својот двојник!

По  реваншот на четвртфиналето на Лигата на шампиони против Галатасарај, најдобриот играч на Реал Мадрид се состана со турскиот Гокмен Авдоџан, кој стана познат поради сличноста со него. Средбата се […]