Ознака: ден на жалост

Локална самоуправа

Утре е Ден на жалост во Крива Паланка

Советот на Општина Крива Паланка попладнево одржа вонредна седница за елементарната непогода – поплавите кои завчера ги погодија скопскиот и тетовскиот регион.На седницата беше донесена одлука за прогласување на 9 […]

Вести

Знамињата на половина копје: Ден на жалост во Македонија

Денеска е Ден на жалост на Република Македонија. Владата вчера ја донесе оваа одлука откако во страшното невреме загинаа 21 лице во Скопско. Денеска знамињата пред владата се на половина копје […]

Вести

Денес е Ден на жалост во Република Македонија

Понеделник, 8 август 2016 година е определен за Ден на жалост во Република Македонија. Одлуката ја донесе Владата на вчерашната вонредна седница.– Владата донесе одлука за постоење кризна состојба во […]