Ознака: детство

Живот

Осумте критични фази на детството

Кога семејството ќе почне бројчено да расте, родителите постојано се соочуваат со неочекувани и непредвидени ситуации околу децата. Порталот „Брајт сајд“ ги објави осумте критични периоди во детството, напис што […]

Сцена

Кога ќе ја видите како изгледала во детството се ќе ви стане јасно како станала славна пејачка

Една од најпопуларните пејачки во регионот Северина Којиќ после кратката пауза неодамна своите фанови ги воодушеви со нејзиниот изглед промовирајќи го новиот албум. Во меѓувреме пејачката ги израдува фановите објавувајќи […]

Занимливости

Убавини од детството на една генерација

Носталгија за едни убави времиња… Секоја генерација си има свои спомени, свои сеќавања, свое најубаво време. А овие фотографии најмногу спомени ќе разбудат кај родените во осмдесетите години на минатиот […]

Сцена

Денес живее во куќа од пола милион евра, а вака изгледа собата во која Пријовиќ го поминала детството

Една од најпопуларните млади пејачки Александра Пријовиќ претходната година стапи во брак со посинокот на Лепа Брена, Филип Живојиновиќ. Оваа година во март, Филип и Алесандра го добија синот Александар. […]

Занимливости

Ако се сеќавате на оваа приказна, тогаш сигурно сте имале среќно детство

Во денешно време, приказните и бајките кои им се сервираат на нашите деца, имаат интересна приказна, но се далеку од оние од “наше време“. Тогаш приказните беа поедноставни, но многу […]

Сцена

Весна била отфрлена од семејството, но судбината ѝ се насмевнала и денес има сè

Српската пејачка Весна Џогани имала навистина тешко детство, но судбината и` се насмевнала и животот целосно и` се сменил. Од девојче израснато во сиропиталиште, стана позната пејачка. Имено, кога имала […]

Сцена

Непознати детали од детството на Сека Алексиќ: „Некогаш немав ни за ужина“

Фолк пејачката Сека Алексиќ денес ужива во огромно богатство и може све да си дозволи, но не отсекогаш живеела во такви услои. Сека никогаш не крие дека пораснала во сиромаштија. […]

Живот

Траумата од детството една од главните причини за појава на депресија и анксиозност

Во современиот свет ако сте депресивни или анксиозни веројатно посетувате психолог кој Ви помогнува да се изборите со таа ситуација. Џоан Хари, колумнист од Хафингтон Пост се борел со оваа […]

Живот

Времето кога младите наместо со смартфони, се шетаа со вокмен во рацете

Колку се би било убаво, кога само за миг би можеле да се вратиме назад во едни убави, прекрасни, безгрижни денови. Денови кога насмевката беше присутна на нашите лица, времето […]

Сцена

Ме убиваше да ги гледам мајка ми, тетка ми и баба ми како се мачат

Карлеуша прв пат проговори за тешкото детство Пејачката Јелена Карлеуша е една од најголемите ѕвезди во регионот, но нејзиниот пат кон славата не бил ниту малку лесен. Мајката на Јелена, […]