Ознака: динко валев

Балкан

Истрага против Динко Валев од Јамбол кој му се закануваше на Миленко Неделковски

Подрачното обвинителство во Средец води спор против Динко Валев, кој е обвинет за „проповедање и поттикнување дискриминација“.Подрачното обвинителство во Средец покрена истрага против „Ловецот на мигранти“ Динко Валев за „проповедање […]

Балкан

Динко за Миленко Неделковски: Имаме сметки за расчистување

Динко Валев од Јамбол е Бугаринот, кон кого британскиот таблоид Дејли мејл пројави особен интерес. Тој се прослави откако објави видео на кое се гледа како лови илегални мигранти кои […]

Сцена

Џихадистите го ловат: За главата на пријателот на Цеца нудат 45.000 евра!

Наградата за главата на бугарскиот „ловец на мигранти“ кој лови илегални баратели на азил низ границата со Турција е 45.000 евра, објави Исламска држава.Да потсетиме, Динко Валев и неговите банди […]