Ознака: дом

Вести

Индустриските зони и „Купи куќа за млади“ можност за решавање на животното прашање за сопствен дом

Интенцијата на ВМРО-ДПМНЕ за градба на што повеќе општински индустриски зони и обезбедување на евтини парцели за проектот „Купи куќа за млади“ што и се разговараше на работниот состанок меѓу […]

Сцена

Сораја пораснала во дом за незгрижени деца!

Откако семејството на мајката на старлетата ја протерало, затоа што останала бремена, Сораја е наскоро предадена на згрижувачко семејство во Војводина. Потоа следеле болните денови, бидејќи мајка и по неколку […]