Ознака: ДПМНЕ

Издвојуваме

Мицковски преку Косана Николиќ со обид да ја амортизира Демократската Фракција на ВМРО-ДПМНЕ

Денеска е направен груб, неетички, неморален и несоодветен обид преку Косана Николиќ да се пристапи на Демократската Фракција на ВМРО-ДПМНЕ, информираат од таму. Дознаваме дека Косана имала инструкции од Мицковски […]

Коментари

Оптимизам непотпрен на ништо се шири од Белата палата на Мицковски, се делат началнички места

Иако прво ги прогласија тие што бојкотираат за „фекалии“ сега од „Белата палата“ сметаат дека тие всушност го урнале референдумот. Значи во недела во 11 часот откако видоа дека ќе […]

Uncategorized

Независен: Мицкоски во аут, власта ќе оди директно кај пратениците

Се стеснува просторот за дискусија со пратениците на ВМРО-ДПМНЕ за обезбедување двотретинско мнозинство во Собранието за да се изведе уставната ревизија предвидена со договорот со Грција. Сепак, владејачкото мнозинство ќе […]

Коментари

Али Ахмети и Мицковски се сретнале вчера тајно! ДПМНЕ не соопшти за што е зборувано

Како по обичај за средбите кои се најважни за иднината на државата дознаваме преку албанските првенци, оти нашите кријат. Кријат веројатно оти договараат работи кои не се од интерес на […]

Вести

Драган Данев, Даниела Рангелова, Митко Јанчев, Крсто Јовановски и Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ гласаа на референдумот

Драган Данев, Даниела Рангелова, Митко Јанчев, Крсто Јовановски и Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ гласаа на референдумот. Ова е потврдено од истражувачот од Центарот за европска стратегија „Евротинк“, Андреја Стојковски. Па сепак […]

Коментари

Лицемерие на раководството на Мицковски. Им текна дека ќе бојкотираат во 12:05 кога веќе никој не го интересира

Откако со месеци го одолговлекуваа одговорот и со тоа го оставија во небрано и членството и симпатизерите, првоизбраните на Мицковки а и тој самиот денеска после 15 се произнесоа конечно. […]

Вести

СМС пораки масовно се шират, некој го крши молкот на големо, ОЈО ќе реагира ли?

Како што ќе може да видите на големо се праќаат СМС пораки со кои се повикува на излезност во пресрет на пропаѓање на референдумот за промена на уставното име на […]