Ознака: ДПМНЕ

Избор на уредникот

Неделковски: Бејли, СДС и ДПМНЕ против МАКЕДОНСКИОТ народ!

Народот сака јасни пораки. Засега, новото раководство на ВМРО ДПМНЕ претставено во двоецот Мицковски-Ѓорчев не ја соопшти својата визија и стратегија за иднината на партијата. Ние гласачите, не знаеме дали […]

Видео

ВИДЕО: кошкање на две жени на протестот на ВМРО-ДПМНЕ

За време на вечерашниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд во Скопје, дојде до инцидентот откако две постари жени се степаа. Една од жената била симпатизер на ВМРО-ДПМНЕ, а другата […]

Вести

Димитриев, Протуѓер, Димовски и Божиновски осомничени за перење пари во случајот „Талир“

Техничкиот премиер Емил Димитриев, Мартин Протуѓер и Кирил Божиновски како генерални секретари на ВМРО-ДПМНЕ се осомничени во новиот случај на Специјалното јавно обвинителство „Талир“ во кое првоосомничен е лидерот на […]

Вести

„Титаник“ прв случај на СЈО, побаран притвор за осум лица

Првиот случај за кој Специјалното јавно обвинителството (СЈО) отвори истражна постапка е „Титаник“, а се однесува на дела поврзани со изборите, соопшти денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Обвинителката Фатиме […]

Издвојуваме

Информативен сајт на ВМРО-ДПМНЕ за престојната кампања

Од денес започнува изборната кампања за престојните локални избори кои ќе се случат на 24-ти март. Граѓаните кои се заинтересирани за листата на кандидатите за градноначалници од редовите на владеачката […]