Ознака: ДПМНЕ

Издвојуваме

Таборот на Мицковски: Немаше странски служби, прислушуваше Мијалков

Се разгорува судирот во фракциите на ВМРО-ДПМНЕ. Па така започна на површина забрзано да излегува се повеќе прљав веш. Член на ЦК на Мицковски (ова е намерна кованица оти тој […]

Избор на уредникот

ДВ: ВМРО-ДПМНЕ се претвори во секта на Мицкоски

ВМРО-ДПМНЕ го дочека Денот на македонската револуционерна борба, 23-ти октомври, во атмосфера на чистки, внатрешни поделби и без надеж дека ќе се демократизира под палката на сегашното раководство… „Чекорење од […]

Вести

Николовски ги обвини за криминал голем дел од поранешните владини функционери на Груевски

Вечерва после исклучувањата кои беа спроведени од Мицковски и Николовски вториот излезе на прес конференција. Тој со посебен жар ги поврза Заев и Мијалков. И им ја честита коалицијата. Притоа […]

Коментари

Мицковски чисти се што не му се допаѓа, партијата тоне во изолација

Вечерва Мицковски чисти се што не му се допаѓа во партијата. Како што дознаваме ги исклучил Мијалков, Тодоров, Јанчев, Богданов и Богојески. Тоа е можно затоа што партијата има механизми кои […]

Избор на уредникот

Мицковски не ви верувам! Вашето однесување направи да не ви верувам!

Не знам можеби уште слават Мицкоски, Каракамишева, нивните новинарски поддржувачи, ама само додека народот ги поддржува како политичари, Неделковски и Нонковиќ, штабските глувчиња, преговарачка победа на ВМРО ДПМНЕ на која […]

Коментари

Бунтур отиде единствена жртва, ај пипнете ја Рангелова ако смеете!

Како што можеше да се насети сиротиот Пеце остана единствена жртва на потреба на „фекалиите“ „лидериштето“ да им принесе крв. Иако за Бунтур сме пишувале во повеќе наврати дека е […]

Избор на уредникот

СМС комуникацијата на Демократската Фракција со Косана извршителот на Мицковски

Како што ви најавивме во текстот: Мицковски преку Косана Николиќ со обид да ја амортизира Демократската Фракција на ВМРО-ДПМНЕ следува СМС комуникацијата, односно одговорот на Косана од страна на Демократската Фракција на ВМРО-ДПМНЕ […]