Ознака: е театар за народот

Македонија

Тони Михајловски: “Чистката“ на Заев е театар за народот

Најавената кадровска “чистка“ која ја најави премиерот Заев нема да се случи, убеден е Тони Михајловски синоќешниот гостин во емисијата “Отворено на АЛФА“. Народот гласал за негова „чистка“, но тој […]