Ознака: живот

Живот

Брза диета со мед и лимон

Со оваа диета ќе ги намалите калориите за само 3 дена. Во краток период овозможува до минимум да се намали калорискиот внес за едно деноноќие и да се приспособи организмот […]

Живот

Стопете го целулитот со цимет

Дерматолозите потврдиле дека циметот го топи целулитот. Докажано е дека екстрактот од цимет го подобрува изгледот на кожата што наликува на кора од портокал. Звучи како на сон, нели? Но […]

Занимливости

15 Работи кои мора да ги направите пред да стапите во брак

Најверојатно не сакаме да признаеме, но многу работи се менуваат по стапувањето во брак. Затоа направете ги овие 15 работи пред да стапнете на лудиот камен. 1. Пред брак, живејте […]

Живот

Мали промени кои ќе ви донесат големи резултати

Прегрнете ги вашите најблиски, ставете мраз во газираните, стојте додека сурфате на интернет и направете го вашиот живот поубав, поздрав и поскреќен. Прочитајте кои мали нешта може да ви донесат […]