Ознака: забрана

Вести

Рестораните од денеска ќе работат до 18 часот, забранети се прослави, собири и групирања

Од денеска почнува примената на рестриктивните мерки што ги донесе Владата по препорака на Комисијата за заразни болести за спречување на ширењето на коронавирусот. Со мерките кои ќе бидат во […]

Вести

Комисијата предлага забрана за дочек на Нова година на плоштадите

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок донесе нов пакет рестриктивни мерки кои ќе важат од 18 декември до 21 јануари. -Во претстојниот период Комисијата за заразни болести препорачува забрана […]

Занимливости

Кафуле во Рим во кое разговорите за коронавирусот се строго забранети

Натписот над шанкот е јасен- забрането е да зборувате за коронавирусот и за сè што е поврзано со него. Менаџерка на мало кафуле во предградие во Рим сака да им […]

Вести

НОВИ МЕРКИ: Заборавете на мини свадбите и прославите, целосно се забранува и групирањето по паркови и на отворено по 22 часот!

Најпрво забрана за семејни поголеми прослави и забави во домашни услови, односно се забранува групирање на граѓаните во домовите и други собири во групи. Во едно живеалиште сопствениците е дозволено […]

Балкан

Во Грција забранета неонацистичката ЗЛАТНА ЗОРА!

Во Грција забранета неонацистичката ЗЛАТНА ЗОРА! Со објавување на пресудите, најголемото судење на радикално десните екстремисти во Грција, здружени во партијата Златна зора и околу неа, завршува по повеќе од […]

Сцена

Гавазова повика на протест пред Влада поради забраните за настапи

„ПОДДРШКА ЗА МУЗИЧАРИТЕ ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА И ЗАСЕГНАТИТЕ СОРАБОТНИЦИ ОД ЦЕЛАТА СВАДБЕНА ИНДУСТРИЈА“ – Музичари – Угостители – Фото Студија – Цвеќарници – Игротеки – Салони за убавина – Фризерски […]

Дестинации

4 неверојатни места на Земјата на кои што вашата нога никогаш нема да стапне – забранети се за јавност

Погледнете на кои места најверојатно никогаш нема да може да погледнете што има, на кои острови не смее да чекорите. Некои од најинтересните места на светот, кои што сведочат за […]