Ознака: Заев

Вести

Владата го демантираше Мицковски, дезинформациите се главен непријател на демократијата

„Владата на Република Северна Македонија останува на определбата за борба против дезинформациите кои се главен непријател на демократијата и општествениот напредок. Граѓаните имаат право на пристап до релевантни и вистинити […]

Вести

Мицковски против мерките за помош од страна на Владата

Мицковски против мерките за помош од страна на Владата парите завршуваат кај граѓаните, нека не се чуди зошто е во опозиција – му одговорија од СДСМ Владатата ќе даде платежни […]

Издвојуваме

Тони Менкиновски од страствен подржувач на Заев до десна рака на Мицковски

Тони Менкиновски од страствен подржувач на Заев до десна рака на Мицковски Со овој текст сакаме само да потсетиме дека некои работи и не се такви како што изгледаат или […]

Видео Издвојуваме

Муслиу: Мицковски му одговара на Заев со својата лузерска политика (видео)

Муслиу: Мицковски му одговара на Заев со својата лузерска политика (видео) Во свој настап на ТВ24 овие свои ставови ги искажа Алберт Муслиу. Подолу емисијата. https://www.facebook.com/24vesti.mk/videos/3284661378286821

Бавча

Заев: Груевски ќе биде директор на Агенција за иселеништво

Заев: Груевски ќе биде директор на Агенција за иселеништво Поранешниот премиер, а сегашен бегалец, Никола Груевски, ќе биде директор на Агенција за иселеништво на Република Северна Македонија. Оваа информација доаѓа […]

Вести

Мицковски ќе протестира за Гоце Делчев, Заев вели дека штити криминал

Мицковски ќе протестира за Гоце Делчев, Заев вели дека штити криминал!! Нагласен е изборниот резултат од Делчево, каде што Мицковски загуби со 1000 гласа разлика. А од таму доаѓаат најблиските […]

Вести

Државниот секретар на САД Помпео му честиташе на Заев за премиерската функција

Државниот секретар на САД Помпео му честиташе на Заев за премиерската функција „Честитки до најновата земја-членка на НАТО и премиерот Зоран Заев за формирањето на нова влада“, напиша тој во […]