Ознака: Заев

Фото

Фото: Во што се маскираа Заев и неговата сопруга?

Струмичкиот карневал започна вчера, со прогласување на Дени Делев и Верица Милушева за принц и принцеза, кои вечер ќе ја предводат триилјадната интернационална поворка под маски на традиционалниот Струмички карневал. Со […]

Издвојуваме

Заев е сепак против бојкотот на Црвенковски

Градоначалникот на Струмица Зоран Заев, призна дека тој и градоначалниците на Куманово и Охрид се против бојкотот на нивниот лидер Бранко Црвенковски.  Заев се согласи со предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за […]

Издвојуваме

Заев: Ќе одиме на локални избори, ако се одложат за две недели

Потпретседателот на СДСМ, Зоран Заев изјави дека опозицијата е спремна да оди на локални избори доколку тие се одложат за две недели. Тоа е последниот предлог што опозицијата го достави […]

Вести

Заев во судир со Црвенковски

Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев, повел внатрепартиска кампања за расчистување на актуелната позиција на партијата, која за него била погрешна. Заев изреволтиран од постапката на Стевче Јакимовски, со која показува […]