Ознака: Заев

Вести

Потврдено: Заев лажел колку незаконски прислушувани разговори предал на СЈО

Каде се 500 000 приватни незаконски прислушувани разговори за кои Заев тврдеше дека ги предал на СЈО? Во целата ситуација зачудувачки е индиферентниот однос на СЈО кон ова прашање иако […]

Вести

Без избори до власт со политика „пу-пу не важи“

Наметнување, па повлекување услови за одржување избори, потоа црвени линии – па нивно бришење, па борба за договарање конкретен датум за спроведување на гласањето, по што се оживуваат подзаборавени прашања […]

Вести

СДСМ бега од избори заради непрочистен список, а не дава предлог како да се прочисти

Обвинувањата на опозицијата за непрочистен избирачки список се параван, односно алатка на СДСМ за одложување на изборите. Партијата на Заев која избега од избори заради наводно непрочистен список, одбива да […]

Вести

Иванов: Поднесете барање ако сакате повлекување на аболицијата

Претседателот Иванов ги повика сите лица за кои се уште важи аболицијата да поднесат официјално барање за нејзино поништување.„Очекувам сите тие кои не се политичари а се дел од таа […]

Вести

Заев останува единствен аболициран политичар, од „најприслушуваниот“ нема снимки, СЈО работи селективно само против власта

По вчерашната одлука на претседателот Ѓорге Иванов, кој донесе одлука за поништување на помилувањата за 22 лица, како што наведе, сите политички експонирани, најголемата опозициска партија СДСМ и нејзините сателити […]

Вести

Петровски до Заев: Рацете настрана од спомениците!

На големиот собир во Битола свое обраќање кон народот имаа  Даштевски и Петровски. Повеќе илјади граѓани громогласно ги подржаа пораките за избори и за фер однос во политичката арена.Даштевски потенцираше […]

Вести

Филип Петровски: Заев работи на ослабнување на институциите во државата, се користи со лажни тези и прави криминални дела

Д-р Филип Петровски и Исмет Рамадани беа гости во дебатната емисија на ТВ Нова. Тема на дебатата беа меѓуетничките односи и Меѓународната заедница… На прашањето  дали има решение за ситуацијата, […]

Вести

Oткако „удри“ по медиумите, Заев се обиде да ја укине и слободата на деловно одлучување

Опозицискиот лидер Зоран Заев очигледно повеќе не знае со кого да води битка. Тој започна да врши притисок на сите страни, па откако “удри“ по медиумите, човекот кој претендира да […]