Ознака: Заев

Вести

Јанева продолжува со манипулации, хајката во име на Заев не им успеа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вчера се појави на Кривичен суд и потенцира дека СЈО и Заев прават политичка хајка која нема да им успее.За експертите, однесувањето на СЈО е […]

Колумни

За Заев и за хулиганите нема закони

Ако немаш што да понудиш, глуми лудило и поставувај налудничави барања. Заев повторно ја искористи проверената формулата за бегство од избори испорачувајќи нов ултиматум. Лидерот на опозицијата најавуваше план за […]

Вести

Јакимовски: Не може да има селективна примена на правда што се користи во политички цели

Претседателот на ГРОМ Стевче Јакимовски денеска јавно  ги повика правосудните органи да се однесуваат согласно законските прописи и да не дозволува  двојството во функционирање на правниот поредок на Р.М.Тој истакна […]

Вести

Единствениот осуден за „Пуч“ се враќа во затвор

Судија за извршување санкции при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постпаувајќи по одлука на Претседателот на Р.М. за повлекување на одлуката за помилување – ослободување од понатамошно гонење за […]

Вести

Видео-Груевски: Заев и СЈО прават политичка хајка која нема да им успее

Специјалното јавно обвинителство и Зоран Заев прават политичка хајка која нема да им успее, изјави денеска пред Кривичниот суд лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.Во прилог погледнете го видеото од изјавата […]

Вести

ВИДЕО: „Дарежливиот“ Заев за „шарените“ донираше само 3.000 денари!

Ништо подарежлива не беше ниту Шекеринска која со нејзиниот сопруг тежат милиони евра и имаат голем број куќи и станови, пренесува Телеграф.На денешната акција каде се собираа пари за демонстрантите […]