Ознака: Заев

Вести

Заев ја претстави неговата програма за Владата пред пратениците

Заев ја претстави неговата програма за Владата пред пратениците На седницата на која единствена точка на дневен ред е избор на нова влада, пратениците го усвоија предложениот дневен ред, а […]

Вести

Ова е најверојатниот состав на новата влада на Заев (имиња)

Ова е можниот состав на новата влада на Заев Вечерва во јавноста излезе скоро целиот список на имињата на новите министри во владата на СДСМ и ДУИ. Според информациите остануваат […]

Вести

ПЕНДАРОВСКИ УТРЕ ЌЕ МУ ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА СОСТАВ НА ВЛАДА НА ЗАЕВ 

ПЕНДАРОВСКИ УТРЕ ЌЕ МУ ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА СОСТАВ НА ВЛАДА НА ЗАЕВ Во 2006-та и во 2016-та, тогашните претседавачи Стојан Андов и Трајко Вељаноски, го известиле шефот на државата […]

Вести

Финален позитивен исход од средбата Заев- Ахмети , НЕМА!

Во Собранието по двочасовната средба, финален позитивен исход нема од Заев- Ахмети. Тие не успеаја да се договорат за новото парламентарно мнозинство и за тоа како ќе изгледа владата. По […]

Вести

Договорена е коалиција помеѓу СДСМ, ДУИ и ДПА,  премиерското место ќе се дели 3+1 година,

Договорена е коалиција помеѓу СДСМ, ДУИ и ДПА,  премиерското место ќе се дели 3+1 година Весникот KOХA објави дека коалицијата СДСМ-БЕСА ќе го земе коалицискиот партнер ДУИ на Али Ахмети, а дел […]

Вести Издвојуваме

Филип Петровски во недела во 22:00 во емисијата „Во Центар“

Филип Петровски во недела во 22:00 во емисијата „Во Центар“ На Јутјуб каналот на Васко Ефтов само што беше најавена емисија која што утре (недела) ќе ја емитува во редовниот […]

Вести

Заев објави победа со најмалку 3 пратеници разлика

Заев објави победа со најмалку 3 пратеници разлика Заев на прес конференција прогласи победа на предвремените парламентарни избори. И тоа со најмалку три пратеници. Како што рече тој резултатите кои […]

Вести

По бомбите за Мицковски бомба и за Заев. Пракса стана да се корумпираат преку разговори „политичките елити“

По бомбите за Мицковски бомба и за Заев. Пракса стана да се корумпираат меѓусебно преку прислушувани разговори „политичките елити“. Заев се огради со тврдење дека во разговорот е интервенирано. За […]